Dolnopoustevenský posel

Miss Matýsek: Š 706 RTHP z Dolní Řasnice

Autor: rd

16. a 17. července 2005, dvaadvacet více či méně nablýskaných Matýsků zblízka i zdaleka a tři stovky lidí v areálu dolnopoustevenské hasičské zbrojnice. I tak lze ve stručnosti charakterizovat v pořadí druhé celorepublikové setkání “matýskářů”. Jinými slovy fandů a vyznavačů typického českého hasičského auta Škody 706 RTHP.

Pořádající Sbor dobrovolných hasičů v Dolní Poustevně připravil pro účastníky srazu opětovně pestrý program. Zástupci jednotlivých posádek - z největší dálky přijeli hasiči z Kraslic a Plesné - soutěžili v hodu škodováckým startétem (cca 20 kg), přepravovali po vyznačené trati kompletní rezervu (cca 90 kg) a v pěti členech nakonec ještě tahali na laně samotného Matýska, na vzdálenost cca 20 m. Zúčastnili se vyhlášení soutěže Miss Matýsek (nejkrásnější a nejlépe udržovaný vůz přivezli letos podle mínění poroty dobrovolníci z Dolní Řasnice), absolvovali spanilou jízdu, jejíž trasa vedla z Dolní Poustevny do Vilémova a Velkého Šenova, dále do Lipové, Lobendavy a přes Horní Poustevnu zase zpátky, vyrazili na taneční zábavu (hrála kapela Peleton ze Šluknova), kde viděli travesty show v podání skupiny Kočky a o půlnoci dokonce dámský striptýz (slečna se postupně zbavovala hasičského obleku a doplňků). Zkrátka a dobře, bylo toho opravdu hodně, co hasiči v Dolní Poustevně v rámci letošního srazu zažili a viděli.

Slova díků z úst organizátorů míří i touto cestou na adresu dolnopoustevenského městského úřadu, dále k celé řadě sponzorů a dobrovolných pomocníků, bez nichž by se akce nezdařila. Pro příště ovšem budou muset naši temperamentní hasiči trošku ze svého “tempa” přece jen slevit. Radnice totiž zaznamenala několik stížností, především na hluk v časných ranních hodinách. Ale to jen tak na okraj. Ať žije sraz Matýskářů 2006!

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )