Dolnopoustevenský posel

Studenti a učni, kam po prázdninách?

Autor: rd

Prázdniny jsou ve své “ideální” polovině, nový školní rok v nedohlednu, nic nebrání tomu, abychom si řekli, kde budou od začátku září působit absolventi dolnopoustevenské základní školy.

Na Hotelovou školu v Turnově zamíří Daniel Diessner, cestovní ruchu bude v českolipské Euroškole studovat Jana Pavelková a obor marketing služeb si na rumburské obchodní akademii vybrali Lucie Gendráčová a Martina Slancová. Gymnázium v Rumburku přivítá ve svých řadách Romanu Hudouskovou a Jolanu Benešovou. Lucie Krejčová se na svou pedagogickou dráhu vydá na Pedagogickém lyceu v Litoměřicích, do tajů zahradnictví pronikne na Střední zemědělské škole v Děčíně-Libverdě Martina Šašková. Denisa Učňová vstoupí do světa zdravotnictví na Střední zdravotnické škole v Rumburku a do Varnsdorfu na tamní střední průmyslovou školu budou jezdit František Lukács a Stanislav Shíbal.

Kadeřnicí se vyučí tři dolnopoustevenské dívky, prodavači se stanou další dva žáci. Tři chlapci si zvolili obor automechanik, stejný počet se bude věnovat strojírenství. Noví truhláři budou v Dolní Poustevně dva, dále jeden zedník, jedna kuchařka a jeden mladík, který bude mít v malíčku společné stravování.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )