Dolnopoustevenský posel

Triumf pro Rumburk, naši byli čtvrtí!

Autor: Vítězslav Bureš

Tradičním turnajem “O pohár Šluknovského výbězku v kopané” vyvrcholila v sobotu 25. června pro osm týmů děčínského regionu fotbalová sezóna. Po 34 letech se z prvenství radoval celek Rumburka, který ve finále porazil Ludvíkovice. Domácí Dolní Poustevna na stupně vítězů nedosáhla.

Nejstarší fotbalový turnaj Děčínska měl kvalitní obsazení. Vedle domácích to byly dva celky z II. třídy (Velký Šenov a Mikulášovice), tři z I. B třídy (Ludvíkovice, Horní Podluží a postupující Heřmanov) a dva z krajského přeboru (Rumburk a Vilémov). Právě poslední dva jmenované týmy byly největšími favority. Svou úlohu ale splnil pouze jeden z nich, Vilémov se po třech remízách a pouhé jedné vstřelené brance loučil s turnajem už v základní skupině.

Selhání devítinásobného vítěze turnaje a loňského finalisty tak dokonale využili hráči rivalských Mikulášovic, kteří doprovodili Ludvíkovice do semifinále. O druhé překvapení se postarali domácí. Ve snaze zmírnit dopady neúspěšné sezóny sice nerozehráli turnaj nijak skvěle – přes optickou převahu pouze remizovali s Velkým Šenovem, pak ale sehráli skvělý zápas proti, v té době již postupujícímu, Rumburku a porazili ho! Nečekané vítězství nad favoritem tak rázem dalo Poustevně reálnou šanci probojovat se mezi čtyři nejlepší celky. V přímém souboji o semifinále pak domácí v duelu s Heřmanovem uhájili potřebnou postupovou remízu.

Závěrečné duely už překvapení k velké lítosti domácích fandů nepřinesly. Boj o třetí místo lépe rozehrály Mikulášovice, ale domácí těsně před koncem Karpíškem vyrovnali. Štěstí ze závěru hrací doby však Poustevnu opustilo v penaltovém rozstřelu, ve kterém se netrefil Šmejkal. Bronz tak putoval do Mikulášovic. Finále dvou nejofenzivnějších celků nabídlo opatrnou hru. Přesto na prodloužení nedošlo. Hráči Rumburka si tak připsali čtvrtý triumf v padesátileté historii turnaje.

Fakta - semifinále: Rumburk – Mikulášovice 2-0 a Ludvíkovice – Dolní Postevna 4-1. Zápas o 3. místo: Mikulášovice – Dolní Poustevna 1-1, na penalty 5-3. Finále: Rumburk – Ludvíkovice 2-0. Konečné pořadí: 1. Rumburk, 2. Ludvíkovice, 3. Mikulášovice, 4. Dolní Poustevna, 5. Heřmanov, 6. Vilémov, 7. Horní Podluží, 8. Velký Šenov. Nejlepší střelec: Jiří Mitruška (Rumburk) 4 branky. Nejlepší brankář: Jaromír Tesař (Mikulášovice). Nejlepší hráč: David Karpíšek (Dolní Poustevna).

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )