Dolnopoustevenský posel

Naše stará garda “válela” stříbrně!

Autor: Milan Kořínek

Začátkem července si v Dolní Poustevně dávají dostaveníčko fotbalové staré gardy. Letošek nebyl výjimkou. Pozvání přijali “gardisté” Plastonu Šluknov, SK Velkého Šenova, Kovostroje Děčín a SK Jablonného v Podještědí. Nechyběli samozřejmě ani domácí věční a vděční vyznavači fotbalového míče.

Hrálo se systémem každý s každým 2 x 15 minut, týmy v turnaji střídaly hokejovým způsobem a na dodržování pravidel dohlíželi arbitři T. Červený z Mikulášovic, V. Budský z Lipové a T. Koros z Velkého Šenova. Ceny (skleněné poháry, dárkové balíčky a vlaječky FK Dolní Poustevna) byly připraveny pro všechny celky, ocenění obdrželi i nejlepší střelec, brankář, hráč a tři nejstarší účastníci.

Výsledky naší gardy: FK Dolní Poustevna - SK Jablonné v P. 2:0, SK Velký Šenov - FK Dolní Poustevna 1:1, Plaston Šluknov - FK Dolní Poustevna 1:0 a FK Dolní Poustevna - Kovostroj Děčín 1:0. Závěrečné pořadí: 1. Plaston Šluknov (obhájil loňské prvenství), 2. FK Dolní Poustevna, 3. SK Velký Šenov, 4. Kovostroj Děčín, 5. SK Jablonné v P.

Králem střelců byl Petr Holič z Velkého Šenova, nejlepším brankářem domácí Luďa Třešňák a nejlepším hráčem turnaje Ladislav Tarkay z Jablonného v P. Ceny pro nejstarší hráče získali: Josef Dědík (59 let, Velký Šenov), Miloslav Pecinovský (58 let, Jablonné v P.) a domácí Rudolf Učeň (57 let).

Součástí fotbalového dne byly i doprovodné akce. V polední pauze vystoupila dívčí taneční skupina z Mikulášovic STEP BY STEP, po skončení turnaje následovalo posezení s hudbou na tribuně stadionu. Největší zásluhu na uspořádání turnaje měl Michal Pavlovič, poděkování patří i celé řadě sponzorů a také děvčatům v bistru, u grilu a v neposlední řadě i žákovské obsluze časomíry.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )