Dolnopoustevenský posel

Jemelka: SNK nabízí legislativní pomoc

Autor: rd

Stát nesmí svou neschopnost stanovit pravidla nahrazovat pendrekem. Musí dokázat ochránit vlastníky i lidskost jako zásadu. To jsou základní teze, které přijalo politické hnutí SNK sdružení nezávislých v souvislosti s nedávným policejním zásahem na akci CzechTek u Tachova. S těmito tezemi se ztotožňuje i dolnopoustevenský starosta Miroslav Jemelka, který už několik let patří mezi aktivní členy SNK sdružení nezávislých a propagátory této alternativní politické síly na severu Čech.

SNK sdružení nezávislých jednoznačně odsuzuje nepřiměřený zákrok policie proti účastníkům akce CzechTek. Ačkoliv tyto každoročně se opakující technoparty nepatří rozhodně mezi bezproblémové akce a vyvolávají problémy v oblasti vlastnických práv, narušování nočního klidu, pořádku a poškozování životního prostředí, působení správních orgánů a policie postupně situaci dostávalo do přijatelných mezí. O to více je nevysvětlitelný brutální postup policie vůči účastníkům letošního ročníku CzechTek.

„Jediné vysvětlení podle představitelů SNK pro tento zjevně nepřiměřený zásah policie je, že se jednalo o touhu vládnoucích politiků zalíbit se občanům,“ tlumočí stanovisko SNK Miroslav Jemelka. Výsledkem jsou zranění na obou stranách, zbytečné milionové náklady, vzrůstající nedůvěra lidí v nezávislé rozhodování policie a tím i principy demokracie.

Těžkooděnci vyzbrojení vodními děly, slzným plynem a dalšími nástroji represe proti bavící se mládeži pak přináší i nepříjemnou vzpomínku na doby minulé. „Policie se má řídit zákony, nikoliv potřebou politiků sbírat voličské body. Jinak se země může snadno dostat tam, kde ji nikdo nechce vidět,“ cituje Jemelka ze stanoviska SNK.

SNK sdružení nezávislých žádá důkladné a nezávislé vyšetření celého incidentu a vyvození odpovědnosti jak na straně velících policistů, tak zejména na straně politiků, kteří zásah iniciovali. SNK je prostřednictvím svým komunálních a parlamentních politiků připraveno podílet se na vytvoření pravidel včetně legislativních úprav, aby se takováto situace již v budoucnosti neopakovala a policie nemohla být manipulována politickým nátlakem.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )