Dolnopoustevenský posel

Bohatý prosinec v mateřince

Autor: Učitelky MŠ

Celý adventní čas v naší školce byl naplněn radostným očekáváním - děti se těšily na Mikuláše, na adventní večírek, na divadlo a hlavně ze všeho nejvíc na Ježíška. Aby jim čekání příjemně ubíhalo, byly pilné - lepily čertíky, Mikulášky, kreslily dopisy pro Ježíška, vystřihovaly - snažily se ze všech sil.

Ve čtvrtek 1. prosince se naše děti zúčastnily krásné slavnosti rozsvícení poustevenského vánočního stromu.V pondělí 5. prosince byla u nás ve školce dvojnásobná návštěva - přišli naši malí kamarádi ze školky v Saupsdorfu a potom to hlavní - přišli opravdovský Mikuláš s čertem! Děti jim zpívaly česky i německy, trošku se bály, ale tak nějak radostně, protože Mikuláš byl hodný a čert, i když vypadal hrozivě, tak byl docela kamarád (takže jim moc děkujeme - pánům Madunickému a Pavlovičovi).

Další pondělí 12. prosince jsme se sešli s rodiči a dětmi na adventním večírku. Maminky přinesly všelijaké dobrůtky i dětské šampíčko se objevilo. Společně jsme si vyprávěli, hráli hry, zazpívaly koledy a vyráběly vánoční ozdoby. Však taková ozdoba, udělaná malými ručičkami s pomocí mámy nebo táty, ta je stejně ze všech nejhezčí! A než se děti nadály, bylo tu další pondělí a s ním vánoční stromeček ve školce s besídkou a dárky.

Mateřská škola děkuje manželům Andree a Lukáši Zázvorkovým za reflexní bezpečnostní vesty pro děti na vycházky po ulicích, moc se nám hodí. Pánům Kalčíkovi a Moravcovi pak děkuje za obří Člověče nezlob se a krabici plnou obrázkových knížek.

Do nového roku přejeme všem rodičům jak malých, tak velkých dětí, všem dětem i všem našim ostatním spoluobčanům hodně zdraví, lásky a radosti.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )