Dolnopoustevenský posel

Do éteru jde signál z nové ústředny

Autor: rd

Prozatím to jsou spíš úsměvné nedostatky a technické „kotrmelce a přemety“, které provázejí pravidelné hlášení starosty města v místním rozhlase, než plynulý a bezchybný proud hudby a mluveného slova. Není divu, moderátor se totiž musí naučit moderní ústřednu, kterou radnice v nedávné době pořídila, obsluhovat.

„Prosím lidi v Dolní a Horní Poustevně o laskavou a shovívavou trpělivost,“ žádá starosta města a v tomto případě i moderátor v jedné osobě Miroslav Jemelka. „Od technika, který přijel ústřednu nainstalovat a zprovoznit, jsem se toho o její obsluze mnoho nedozvěděl. Učím se to postupně, často osvědčenou metodou pokusu a omylu,“ vysvětluje s úsměvem Jemelka.

Původní rozhlasová ústředna, která v Dolní Poustevně sloužila více než čtyřicet let, definitivně „odešla“. Lépe řečeno doslova a dopísmene shořela. Chytla plamenem v okamžiku, kdy starosta hlásil. Stala se skutečně životu nebezpečnou a tak s ní zaměstnanci radnice naložili jediným správným způsobem. Vyhodili ji.

Rozhlasový signál se teď po městě šíří i vzduchem. Díky této technologické vymoženosti přibudou i další místa opatřená amplióny. V první etapě jich bude skoro pět.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )