Dolnopoustevenský posel

Podzim se přípravce nepovedl

Autor: Antonín Hromádko

19. listopadu 2005 jsme se všichni, kteří máme na starosti nejmladší fotbalový „potěr“ v Dolní Poustevně, sešli v klubovně s rodiči malých fotbalistů a společně zhodnotili podzimní část letošní sezóny.

Přípravu jsme začali s kádrem elévů „A“, který hrál na jaře. Tedy: Nguyen Phu Huy (Standa), Hrdlička T., Navrátil Z., Mitternacht R., Hromádko P., Sluťák J. a Príhoda T. Jelikož nás opustili Nguyen (Honza), Slanina J., Gregus J. a Hájek V. (odešli do starších žáků), doplnili jsme kádr o brankáře Tu Hai Lina a Pavloviče M. Přípravu jsme zaměřili na práci s míčem, ale také na chování a spolupráci mezi hráči. Za kapitána týmu si hráči zvolili Pepu Sluťáka.

První mistrovský turnaj se hrál v Rumburku, kde jsme třikrát vyhráli a dvakrát prohráli.

Celkově jsme skončili třetí a Standa byl vyhlášen nejlepším brankařem. Druhý turnaj se hrál v Dolní Poustevně. Vyhráli jsme třikrát, jedenkrát remizovali a prohráli. V turnaji jsme skončili opět na 3. místě, celkově jsme ale poskočili na 2. průběžné místo. Standa se opět stal nejlepším brankařem. Třetí turnaj se konal na hřišti Vilémova. Hráči dobře plnili pokyny a tak druhé místo nebylo překvapením. I z tohoto turnaje jsme si odvezli ocenění za nejlepšího jednotlivce. Tomáše Príhodu vyhlásili nejlepším hráčem. Čtvrtý turnaj hostil Velký Šenov a nám se nepovedl, o čemž svědčí i pouhé čtyři branky, které jsme zaznamenali. V turnaji jsme skončili čtvrtí, 2. postupové místo jsme ale udrželi.

Pátý turnaj se opět konal v Rumburku. Ovšem z našeho pohledu šlo o naprostou katastrofu. Vyhráli jsme jen dvě utkání a ztratili stříbrnou pozici. Šestý a zároveň poslední turnaj pořádalo naše „béčko“. Nedařilo se nám, kluci hráli příliš křečovitě. Skončili na  4. místě a sen o postupu se definitivně rozplynul. Celkově jsme skončili čtvrtí. Standa nám ale udělal radost, opět byl vyhlášen nejlepším brankařem turnaje.

Sezóna tedy nedopadla podle našich představ. Rozhodně jsme měli na mnohem lepší umístění. Naše plány na jaro: Jednáme o posílení družstva formou hostování, možná i přestupem jednoho, snad i dvou hráčů z Vilémova. Očekáváme především zkvalitnění hry a větší konkurenci v týmu.

Velký dík si zaslouží Josef Dvořák, který již druhým rokem sponzoruje přípravku. Za tuto dobu chlapcům věnoval dvakrát kompletní sadu dresů, teplé soupravy a několik cen na turnaje. Díky Josefu Dvořákovi vznikl v Dolní Poustevně nový halový turnaj, který se bude pravidelně opakovat. Poděkování rovněž patří i MěÚ v Dolní Poustevně, jmenovitě  starostovi města Miroslavu Jemelkovi, který mládežnický fotbal velice podporuje. Poděkování patří také pánům Nguyen Van Sy, Tu Hai Linh a Nguyen Minh Hoa, kteří věnovali dohromady přípravkám částku pět tisíc Kč. (Redakčně zkráceno a upraveno).

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )