Dolnopoustevenský posel

Z fotbalových (halových) luhů a hájů

Autor: rd

Ani v sezónní „poločasové“ přestávce fotbalisté z Dolní Poustevny nezahálejí. Svědčí o tom jejich účast na několika halových turnajích, které se na sklonku loňského roku uskutečnily v Mikulášovicích, Rumburku a Dolní Poustevně. Na kolbiště vstoupily naše týmy starší a mladší přípravky, ale také stará garda.

Už 27. listopadu uspořádali Rumburští Zimní halový turnaj starších přípravek. Naše fotbalové naděje hrály v základní skupině společně s týmy Březin (0:0), rumburského „béčka“ (0:0) a saského Neugersdorfu (1:0). V nadstavbové části pak náš celek nestačil na rumburské „áčko“ (0:1) a v zápase o třetí místo se opět utkal se soupeřem z Neugersdorfu. Tentokrát mu ale podlehl vysoko 0:5 a obsadil celkové čtvrté místo.

3. prosince se halový fotbal přestěhoval do Mikulášovic. Na pořadu byl VIII. ročník Mikulášského turnaje. V základní skupině se naši fotbalisté (opět ze starší přípravky) utkali s Mikulášovicemi (1:0), Jiříkovem (0:1), Skalicí u Č. Lípy (1:0), Juniorem Děčín (1:0), a Rumburkem 1 (1:0). Získali tak nejen první místo, ale i právo hrát finále. V něm nestačili na Vilémov a prohráli v poměru 0:2. Přesto lze druhé místo považovat za výborné!

Fotbalový Mikuláš měl loni opravdu napilno, neboť už 10. prosince asistoval na dalším turnaji. Tentokrát v Dolní Poustevně. Na pořadu byl Mikulášský turnaj mladších přípravek a Dolní Poustevna v jeho průběhu představila hned tři týmy! A jakých dosáhly výsledků?

FK Dolní Poustevna I - Rumburk 0:3, Šluknov 2:0, D. Poustevna III 1:0, Krásná Lípa 2:0, D. Poustevna II 1:0. FK Dolní Poustevna II - Rumburk 4:0, D. Poustevna I. 0:1, Šluknov 6:0, D. Poustevna III 4:0, Krásná Lípa 1:1. FK Dolní Poustevna III - Rumburk 0:1, D. Poustevna I 0:1, Šluknov 1:0, Krásná Lípa 0:1, D. Poustevna II 0:4.

Staré gardy si daly mikulášské dostaveníčko stylově v Mikulášovicích. 10. prosince se tam uskutečnil 3. ročník turnaje starých gard. Naše družstvo po celý turnaj podávalo velmi kvalitní výkony, pouze v jednom zápase remizovalo a celkově obsadilo první místo! Gardisté Dolní Poustevny postupně přehráli Velkou Bukovinu 4:1, Mikulášovice 2:0, OKK Mikulášovice 8:3 a saské Rugiswalde 6:0. Body ztratili pouze za remízu 2:2 s Velkým Šenovem.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )