Dolnopoustevenský posel

Ohlédnutí za rokem 2005

Autor: Mgr. Jaroslava Vodáková, ředitelka ZŠ

Přichází nový rok a já bych ráda napsala několik řádků o tom, jak probíhal ten starý ve škole.

Jak jste si všichni všimli, naše školní budovy jsou jedny z nejhezčích v celém okolí. Díky zřizovateli, kterým je město Dolní Poustevna, mají obě budovy nový kabát, natřená okna, v některých třídách byly renovovány podlahy, na chodbách položeno nové lino, byly rekonstruovány šatny na 1. stupni (dlažba a příčky), před 2. stupněm byla položena zámková dlažba. Mateřská škola má také novou dlažbu a byla vyměněna světla podle požadavků EU. Vedle dalších oprav a úprav škola doplňuje nové pomůcky, učebnice, nakupuje počítačové programy.

Bez kladného přístupu a zájmu starosty města a zastupitelstva bychom toto nezvládli a velmi si ceníme jejich vstřícnosti. Myslím, že ne všeczhny školy mají tak dobrou spolupráci se zřizovatelem.

Naše škola vzdělává děti podle programu Základní škola. Má něco přes 220 žáků a MŠ 50 dětí. Kromě výuky při škole pracují některé zájmové kroužky a děti mohou dvakrát týdně zdarma na internet. Škola je pořadatelem sportovního klání škol Šluknovského výběžku - Šluknovské ligy. Účastní se celoroční soutěže žáků 7. tříd Duha. Ve škole probíhají soutěže vyhlášené MŠMT a dalšími organizacemi - matematická soutěž Klokan, olympiády v matematice, dějepisu, českém jazyce, pěvecká soutěž Skřivánek. Někteří úspěšní řešitelé byli na okresním kole v Děčíně. Dva žáci školy byli 5. prosince oceněni na Staroměstské radnici v Praze za literární soutěž Dětský čin roku. Získali kromě osobních cen i příspěvek deset tisíc korun pro školu.

Učitelé a děti připravili velikonoční výstavu, školní akademii a vánoční výstavu s dvěma koncerty. Je vydáván školní časopis Poustevník (pravidelně ve skřínce u samoobsluhy).

Myslím, že naše škola skutečně žije nejen výukou, ale i kulturou a sportem. Na jaře bychom rádi dali do provozu www stránky školy. Rodiče i veřejnost by byli pravidelně informováni o dění ve škole.

Chtěla bych prostřednictvím Posla popřát do nového roku starostovi města a pracovníkům MěÚ hodně zdraví, úspěchů a správných rozhodnutí, dětem dobré výsledky ve škole a chuť něco dělat, rodičům dostatek času a porozumění pro své děti, učitelům trpělivost a sílu vytrvat.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )