Dolnopoustevenský posel

Lidé nezapomínají, vzdálenost roli nehraje

Autor: (len)

24. června se dožívá 94 let náš spoluobčan František Moucha, který se v roce 2002 odstěhoval z Dolní Poustevny ke své dceři Hance do Lomu na Mostecku.

František Moucha žil v Dolní Poustevně od roku 1945, byl dlouholetým pracovníkem n. p. Centroflor a svému zaměstnání zůstal věrný až do odchodu do penze. Po celou dobu svého působení v Dolní Poustevně aktivně sportoval, hrál závodně volejbal, a účastnil se i dalších sportovních aktivit v „barvách“ Sokola, Jiskry a později TJ Centroflor.

Po skončení aktivní činnosti se s vervou pustil do funkcionářské práce v tělovýchově a věnoval se jí až do odchodu na zasloužený odpočinek. Za svou činnost v tělovýchově byl František Moucha dolnopoustevenskými fotbalisty navržen na vyznamenání za celoživotní zásluhy o sport a ÚV ČSTV mu ocenění skutečně udělilo. Není bez zajímavosti, že František Moucha je i nejstarším členem spolku bývalých hráčů a funkcionářů, který má ve svém středu sto třicet členů.

Je nutné připomenout, že sportovci Šluknovského výběžku nezapomínají na své členy, kteří po skončení války obnovovali a zahajovali sportovní činnost v regionu. František Moucha mezi ně rozhodně patří. Byl vždy dobrým sportovcem, funkcionářem a občanem Dolní Poustevny, ale i kamarádem nás všech, kteří jsme s ním spolupracovali a sportovali.

K významnému životnímu jubileu mu všichni dolnopoustevenští sportovci a kamarádi přejí hlavně zdraví, trochu štěstíčka a životní pohody. K přání se připojuje i FK Dolní Poustevna, kolektiv pracovníků Městského úřadu v Dolní Poustevně a redakce Poustevenského posla.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )