Dolnopoustevenský posel

Setkání s prezidentem formální rozhodně nebylo

Autor: rd

Starosta Dolní Poustevny Miroslav Jemelka se zúčastnil pracovního oběda, který uspořádal pro představitele měst a obcí Šluknovského výběžku prezident republiky. Stalo se tak v polovině října na Dýmníku u příležitosti návštěvy prezidenta Václava Klause na severu Čech.

„Hovořilo se především o zdejší dopravní obslužnosti a zdravotnictví,“ komentoval schůzku s prezidentem starosta Jemelka. „Líbilo se mi, že schůzka nebyla formální. Václav Klaus si při rozhovoru s jednotlivými starosty dělal pečlivé poznámky a reagoval způsobem hodným hlavy státu. Kromě toho si, při našem rozhovoru, vzpomněl, že v roce 1995 Dolní Poustevnu navštívil. Tehdy ve funkci předsedy vlády,“ dodal Jemelka.

V souvislosti s návštěvou prezidenta na Šluknovsku jsme zapátrali v archivu a podívali se, kteří představitelé novodobé české politiky zavítali do Dolní Poustevny. Město kromě Klause navštívili ještě prezident Václav Havel, někdejší premiér Miloš Zeman, někdejší šéf diplomacie Josef Zieleniec a dřívější předseda Senátu ČR Petr Pithart.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )