Dolnopoustevenský posel

U vody v Karlíně to pěkně „vařilo“

Autor: Antonín Tobiška

Karlínský rybník byl nedávno sloven velice úspěšně. Nikomu z rybářů, ani dětem, se nic nestalo, mimo nějakého toho vymáchání ve studené vodě. A vzhledem k tomu, že bylo chladno, nešlo rozhodně o nic příjemného a veselého.

Rybáři si rozhodně zaslouží pochvalu. Jmenovitě Rudolf Pešík, Rudolf Holub, Zbyněk Horák, Michal Margala, Aleš Leksa, Helenka Belušiaková, Lukáš Mrkvička, Michal Vlk a další. Pochválit musíme i posádku cisterny místního sboru dobrovolných hasičů, navíc i rybářskou drobotinu.

Třeba Honzík Kučera byl tím, kdo se musel jít domů rychle převléct, aby nenastydnul, neboť se mu podařilo parádně uklouznout, zabrzdit o kapra a pěkně se namočit do bahna. Jmenovaná rybářská drobotina navíc dělala koncem měsíce října teoretické zkoušky, zda to, co se učí od starších a zkušených rybářů, již ovládá.

Labutě jen zpovzdálí spolu s kachnami pozorovaly ten rej kolem „vařící" se vody plné kaprů, línů a okounů. Větší kapříci byli vysazeni na sportovní vodu. Škoda, že počasí již bylo studené, ale rybáři to zvládli a proto jim přejeme „Petrův zdar!"

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )