Dolnopoustevenský posel

VeTři aneb Oba zuby musely ven

Autor: (wzš)

Pohádku pro žáky prvního stupně a hru na motivy knížky J. Wericha Fimfárum si připravili členové divadélka VeTři. A tak bylo loutkové divadlo ve středu 17. října plné dětí a zábavy.

Divadlo VeTři není pro naše děti neznámou veličinou. Již vloni se mohli seznámit s Josefem Švejkem v podání jeho členů a byl to velký úspěch. Ani tentokrát se děti nenudily. A co může být větším uznáním pro umělce, než příhoda, která se stala: Ve chvíli, kdy si na jevišti představitel role trhal zub, v hledišti jeden ze šesťáků zcela pohlcen dějem, začal potahovat za svůj viklavý zoubek. Oba zuby opustily svá místa téměř současně; jak ten divadelní, tak ten skutečný v hledišti.

Historie Divadla VeTři se začala psát s přelomem roku 2006 a 2007. Jedenáct sezón předtím fungoval jeden ze zakládajících členů Divadla VeTři - Šimon Pečenka v agentuře Rozmarýnek z Mostu. Postupem času však měl na fungování divadla a směr, jímž by se mělo divadlo dále ubírat jiný názor a tak došlo k rozdělení. Agentura Rozmarýnek ukončila svoji činnost ke konci roku 2006 a zbytek nasmlouvaných představení převzalo nově vzniklé "Divadlo VeTři".

U "kolébky" divadla tehdy stáli Šimon Pečenka, Michaela Marková a David "Dodo" Doležal. Koncem měsíce dubna 2007 přesídlili členové divadla z Mostu do malé vesničky Počerady, odkud vyráží ze svého dvojdomku za malými i velkými diváky po celé České republice a nejen tam, ale i do ciziny.

Za jeden z největších úspěchů lze považovat účast souboru na divadelním festivalu dětských divadel v italském Rive d´Arcano v květnu 2007, kde vystupovali jako jediný soubor z České republiky. V současné době úzce spolupracuje s firmou 6P Petra Novotného.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )