Dolnopoustevenský posel

Filipovi patří šesté místo v republice!

Autor: (od dop.)

Ve dnech 22. a 23. září hostilo Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu město Jaroměř-Josefov.

Na toto mistrovství, v kategorii H 12, si postup vybojoval i mladík z Dolní Poustevny, odkojený místním šachovým kroužkem, dnes už startující za šachový oddíl TJ Krásná Lípa, Filip Třešňák. Postoupil i přesto, že jeho silnější disciplinou jsou vážné partie hrané na delší časový limit. Jistě to dokáže při Mistrovství Čech v Seči u Chrudimi, na které si rovněž vybojoval postup.

Po slavnostním nástupu na náměstí v Josefově, státní hymně a dělostřelecké

salvě, vypukly nelítostné boje na téměř devadesáti šachovnicích. Nástup Filipa byl impozantní. V prvních partiích čtyřikrát po sobě zvítězil a mimo jiné porazil i úřadujícího mistra republiky Tomáše Krause z TJ Hořice. Bohužel poslední dvě kola prvního dne již takové štěstí neměl a prohrál i se slabším hráčem Šlampou. Přesto po prvním dnu figuroval na krásném 2.- 3. místě.

Druhý den ze tří partií dokázal Filip dvakrát zvítězit a se ziskem 6 bodů ukončil celý turnaj na vynikajícím 6. místě, když ho od stříbrné medaile dělil pouhého půl bodu!

I tak zasluhuje pochvalu za bojovný výkon a skvělou reprezentaci svého klubu.

Výsledky: 1. Jakub Haman (SK Kladno) - 7,5 bodu. 2. Jan Šlampa (Sokol Údlice) - 7 bodů. 3. Tomáš Kraus (ŠK Hořice) - 6,5 bodu ... 6. Filip Třešňák (TJ Krásná Lípa) - 6 bodů.