Dolnopoustevenský posel

Kinoclub Dolní Poustevna - Sebnitz zve

Autor: Mgr. Martina Böhme

Pojeďte s námi do Drážďan!

V rámci vzdělávacího kurzu němčiny pořádáme exkurzi do hlavního města Saska. Pojedeme v sobotu 5. května, sraz ve 12:45 hodin na hranici (na české straně), odjezd ve 13:19 hodin z vlakového nádraží Sebnitz - vlakem do Bad Schandau, dále S-Bahn(em) do Drážďan.

Program je velmi lákavý, poučný a zábavný zároveň - navštívíme staré i nové město, řadu historických památek, hlavní nákupní třídu v centru města a projdeme se i alternativním novým městem. To vše s profesionálním průvodcem, též tlumočení do češtiny bude po celou dobu zajištěno.

Rádi bychom tímto pozvali občany Dolní Poustevny (i přátele z okolních obcí), aby využili této jedinečné nabídky. Organizaci, průvodce, doprovod ani tlumočnické služby nemusíte hradit, každý si zaplatí pouze dopravu a občerstvení, kávu či nějaký typický nápoj v restauraci - dle vlastního uvážení. Neváhejte a pojeďte s námi, dopřejte si odpočinku i vzdělání. Kvuli slevněným jízdenkám prosíme o závazné přihlášení předem na tel. 412 397 045 nebo 606 644 270.

Tajemný svět světélkujících zvířat

Familie Aktiv e. V. vás opět zve na jarní přeshraniční procházku. Tentokrát budeme zkoumat tajemný svět „světélkujících zvířat“. Několik zvířat v Sasku i v Čechách je s pojmem „světlo“ nějak spojeno, a tak jsou přiřazeny svým jménem nebo světem pohádek či mytologie světlu, příp. slunci. Zkrátka – nechte se překvapit. Sejdeme se v sobotu 5. května v 10 hodin na parkovišti Forellenschenke Sebnitz a vyrazíme společně na Tanečnici.

Zahájení provozu kina - filmových představení - pro malé i velké

Všichni, jež pozorně sledují dění v Dolní Poustevně a Sebnitz si jistě všimli toho, že Kinoclub (Kinoclub Sebnitz - Dolni Poustevna e. V., 01855 Sebnitz, Albert - Kunze - Weg 16, telefon: 035971-51294, fax 035971-51293, 412 398 113, fax 412 397 045) rozšířil a posílil své aktivity.

Cyklus rockových koncertů pro mládež, česko-německá řada koncertů mladých umělců, tvořivá odpoledne pro děti i dospělé, oslavy pro seniory - vše organizované členy klubu pro občany obou příhraničních měst a k tomu ještě jazyková vyučování pro Čechy i Němce - to jsou nejdůležitější body dosavadní a budoucí práce.

Tyto činnosti odpovídají základním cílům našeho sdružení: zvyšování kulturní a vzdělávací nabídky pomocí dostupných prostředků a podporování harmonického spolužití Čechů a Němců. Od 11. května bychom chtěli převzít další úlohu - zahájení pravidelných filmových představení. Program zahajovacího víkendu by měl vypadat následovně:

11. května: 19 hodin - křtiny filmových prostor v Kinoclubu, 20 hodin - kultovní film USA "Easy Rider" z roku1969. 12. května: 15.30 hodin - představení v domě dětí "Schollheim" - Sebnitz (indiánský film) "Die Söhne der großen Bärin“, 20 hodin - rockový koncert v Národním domě - D. Poustevna, vystoupí kapely z Čech i Německa. 13. května: 10 hodin filmové představení - pro česky mluvící děti ve věku 4-8 let (členové klubu), 17 hodin filmové představení "Easy Rider", 19.30 hodin filmové představení - Jak se krotí krokodýli - pro česky mluvící členy klubu. Přehled dalších filmových představení bude pravidelně zveřejňován. Členové klubu budou mít vždy slevněné vstupenky (a další výhody!).

Informace na tel. 412 397 045 nebo na vývěsní tabuli u Kinoclubu - zadní vchod 9999.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )