Dolnopoustevenský posel

Personální změny u velkošenovské policie

Autor: nprap. Martin Kuchař

Prvního dubna došlo na OO Policie ČR ve Velkém Šenově k významným změnám. Oddělení opustili čtyři zkušení kolegové, včetně vedoucího oddělení. Novým velitelem byl na základě výběrového řízení jmenován npor. BC. Zdeněk Podolák. Celkový stav na OOP je nyní osm policistů s věkovým průměrem 34 let.

V souvislosti se jmenováním nového vedoucího se 3. dubna uskutečnila na oddělení schůzka vedení Okresního ředitelství PČR Děčín se starosty měst a obcí regionu.společně se všemi policisty OOP. Zástupcům samosprávy byl oficiálně představen nový vedoucí OOP. Na otázky starostů ohledně snížení počtu policistů vedení policie odpovědělo, že se snaží urychleně početní stav OOP navýšit, a to již do konce prvního pololetí letošního roku. Vedení OŘ si je vědomo toho, že v našem obvodě nemají samosprávy k dispozici městskou policii a po vstupu ČR do schengenského prostoru ukončí svou činnost i pohraniční a cizinecká policie v Dolní Poustevně. Dále byla konstatována snaha o ještě větší prohloubení vzájemných kontaktů mezi policií a samosprávou, se kterým počítá i nový model práce Policie ČR.

V závěru bychom chtěli poděkovat za dlouholetou příkladnou práci již bývalým kolegům Karlu Žifčákovi a Ivanu Novotnému z Dolní Poustevny.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )