Dolnopoustevenský posel

Výlet po pěti kontinentech i s vodníkem Česílkem

Autor: (kšk)

V neděli 22.dubna se uskutečnil již 10. ročník Pochodu za vodníkem Česílkem. Start byl u mateřské školy a cesta, která vedla probuzenou jarní přírodou, zavedla účastníky postupně ke čtyřem stanovištím (zde se plnili tyto úkoly: hod šiškou na strom, přechod přes kládu, chůze podél lana se zavázanýma očima a chození na chůdách).

V cíli u rybářské chaty v Údolí kaprů akce pokračovala oslavou Dne Země s názvem Výlet po pěti kontinentech. V Austrálii jsme si zkusili hod bumerangem, v Americe jsme jezdili rodeo a rýžovali zlato. V Africe si mohl každý zkusit umění afrických žen při nošení nádoby s vodou na hlavě a vyrobit si chamsu – marocký amulet pro štěstí. Asii reprezentovalo Japonsko a písmo katakanu – úkolem bylo najít dva stejné znaky mezi kartami s japonským písmem. V Evropě jsme navštívili Holandsko – běhat v dřevácích a dopravit krabici sýru zpět do cíle byl pro některé účastníky úkol opravdu náročný.

Odměnou pro každého byly jistě zážitky po trase i v cíli, každý účastník navíc dostal propagační materiály CHKO Lužické hory a vitamínovou odměnu – mrkev.

Děkujeme rybářům a důchodcům za pomoc s organizací, vietnamskému zelináři za zdravé odměny, které na akci věnoval, a všem 66 dětem i jejich doprovodu za účast.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )