Dolnopoustevenský posel

Jeden se opravdu nestačí divit

Autor: Antonín Tobiška

Ptáte se čemu? Byli jste již v Horní Poustevně u železniční zastávky a šli jste pěšky po turistické modré značce? Nebo šli jste zkratkou od domu č. p. 132 v Horní Poustevně v ulici K rybníku a pak kolem čističky k potoku a dál k nové benzinové pupmpě? Ne?

Tak vám věru tuto procházku doporučuji, abyste viděli, co také dovedou lidé. Přestože město vynakládá nemalé prostředky na úklid veřejného prostranství, v Horní Poustevně se někteří lidé (věřím, že se nejedná jen o hornopoustevenské) jaksi „nepářou“ kam s odpadem.

Černá skládka pod čističkou pod domem č. p. 132 roste, bují do šíře i obsahu a za stanicí ČD u bývalého skladu - raději ani nemluvit! To že nenechavci (a ti by se jistě dali vypátrat) rozkradli téměř celou poměrně bytelnou stavbu, se dá jaksi pochopit (kde nehlídá pes nebo stráž, tam je všechno dovoleno), ale ostatní si z tohoto torza budovy udělali místo pro veškerý odpad. Tím myslím třeba i staré pneumatiky od motororek a podobný nepořádek.

Co vás, (ne)vážení vandalové, k tomuto ničení přírody vede? Co vás, omladino, vede k tomu, abyste u laviček, které byly umístěny na místa procházek, po každé své návštěvě nechali hromadu odpadků, PET lahví, střepů a kartonů od kořalek a vín, papírků a jiného nepořádku. Nestydíte se? To chcete jednou tady žít jak na smetišti, nehledě na to, že mnohé z laviček jsou už rozbité? A nepovídejte mi, že to Češi nedělají, že to je binec od Němců a Vietnamců. Ne, ne. To je „tuzemský“ bordel.

Nebylo by lepší zamyslet se a nedělat takový nepořádek? Říct si, že co do přírody z domova donesu, tak si zase odnesu? Zkuste to a uvidíte, že jde jen o zvyk. Pokud naše škola bude mít zájem, jsem schopen a ochoten omladině něco o odpadech říct.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )