Dolnopoustevenský posel

Pátrám, pátráš, pátráme - 3. kolo

Autor: (rk)

Pokračujeme v soutěži o historii a současnosti Dolní Poustevny. Vydejte se s námi znovu po našem městečku, pátrejte v historii, choďte s očima otevřenýma a objevujte krásy i zajímavosti našeho domova.

Otázky na březen:

  1. V Dolní Poustevně se můžeme dvakrát potkat s Bílou paní – v podobě pomníku a sochy. Uveďte, z jakého jsou materiálu, kde se nacházejí a co je na nich napsáno.
  2. Některé naše ulice už mají své názvy výtvarně ztvárněné v podobě dřevěných soch. Uveďte alespoň tři takové ulici a popište jejich sochu.
  3. V Dolní Poustevně bývalo kdysi přírodní divadlo. Kde stálo a kdy se v něm hrálo?
  4. Kdy a proč vznikl Čtverec? Jak vypadá dnes, k čemu je využíván?
  5. Jaká turistická značka vychází z nádraží v Horní Poustevně? Kam vede?
  6. V blízkosti hraničního přechodu se nalézá barokní socha Piety, která je s hrázděným domem č. p. 36 jedinou dolnopoustevenskou památkou zapsanou v Ústředním seznamu kulturních památek ČR. Zjistěte, kdy vznikla, a popište, jak vypadá.

Bonusová otázka: Náš nejbližší významnější kopec nazýváme Špičák. Jak se správně jmenuje? Jaká je jeho nadmořská výška? Z jaké je horniny? Co bylo kdysi a co je nyní na vrcholu?

Své odpovědi můžete vhazovat do schránek v mateřské škole, na prvním i druhém stupni ZŠ, odesílat je můžete i elektronicky na adresu patrani.dp@seznam.cz. Uzávěrka březnového kola je v pátek 21. března ve 12 hodin. Aktuální informace o soutěži najdete i na internetových stránkách soutěže http://www.patranidp.cz

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )