Dolnopoustevenský posel

Policie ve Velkém Šenově s posilami

Autor: Nprap. Martin Kuchař

Na začátku roku jsme na našem Obvodním oddělení PČR ve Velkém Šenově přivítali tři kolegy, kteří k nám přešli ze Služby cizinecké a pohraniční policie PČR. Celkový stav tedy činí 13 policistů, kteří se podílejí na přímém výkonu pořádkové služby.

Tu naše oddělení zajišťuje v obvodě, do kterého patří i Dolní Poustevna.V první polovině roku by ve Velkém Šenově mělo službu konat 14 policistů, což je maximální počet pro oddělení IV. typu u PČR. Rovněž bylo posíleno od počátku roku oddělení hlídkové služby ve Varnsdorfu, kdy tamní hlídky jsou směrovány i do našeho obvodu. Do Dolní Poustevny zajíždějí pravidelně i hlídky cizinecké policie.

Po větší část měsíce ledna byly v odpoledních hodinách ve službě našeho oddělení dvě dvojčlenné hlídky, které se věnovaly zejména dohledu nad silničním provozem - nynější prioritě vedení PČR. V uvedeném měsíci tak bylo naším oddělením zjištěno 19 případů, kdy došlo k porušení pravidel silničního provozu. 14 jich bylo vyřízeno blokovou pokutou, tři přestupky byly oznámeny příslušnému správnímu úřadu a dva trestné činy (jízda bez řidičského oprávnění v Lobendavě a Vilémově) byly po zpracování ve zkráceném řízení zaslány státnímu zástupci.

Policisté také vypátrali pachatele, který na Silvestra poškodil veřejný telefonní automat u pošty v Dolní Poustevně. Dále odhalili osoby, které měly co do činění s krádežemi litinových částí kanalizace v Karlínské ulici v měsíci lednu. Řešili také případ krádeže mobilního telefonu ve Fajnclubu a do litoměřické věznice eskortovali na základě rozhodnutí soudu muže z Dolní Poustevny.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )