Dolnopoustevenský posel

Péči o městské lesy přebírají noví lidé

Autor: rd

Od 1. dubna se o městské lesy budou starat noví lidé. František Steinbach totiž ve funkci odborného lesního hospodáře a hajného končí.

„Na základě výsledků výběrového řízení se novým odborným lesním hospodářem v dolnopoustevenských lesích stane ing. Hálek z Děčína a funkci hajného bude vykonávat Jiří Brynda z Lobendavy,“ upřesnil personální změny starosta města Miroslav Jemelka. Dodal, že odborný lesní správce bude každé třetí pondělí v měsíci k dispozici lidem z Dolní Poustevny. A to vždy od 15 do 16 hodin v budově městského úřadu.

A v souvislosti s městskými lesy ještě jedna informace. Zastupitelstvo města rozhodlo na svém únorovém zasedání o tom, že veškerou těžební činnost bude v lesích Dolní Poustevny provádět firma pana Žáka. S ním se nyní musejí nově domluvit i všichni stávající zájemci o palivové dřevo. „Pan Žák je jedinou oprávněnou osobou, která se v lesích města může pohybovat s motorovou pilou,“ míří do řad lidí, kteří si v minulosti neoprávněně z dolnopoustevenských lesů brali dřevo, starosta města Miroslav Jemelka.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )