Dolnopoustevenský posel

Filip Třešňák jedenáctý v republice

Autor: (od dop.)

Ve dnech 8. až 15. března se v Seči u Chrudimi konalo Mistrovství České republiky mládeže v šachu. V kategorii H 14 startovalo 24 nejlepších šachistů republiky, kteří se na toto mistrovství probojovali. Jedním z nich byl i dolnopoustevenský Filip Třešňák, startující za šachový klub TJ Krásná Lípa.

Po 8. kole (celkem se jich hrálo 9) byl na krásném 5. místě, když jako nasazená osmnáctka (ELO 1741) dokázal porazit mj. i druhého nasazeného Brauna (ELO 2067) i šestého nasazeného Krause (ELO 1950). V posledním kole však po velké převaze (2 pěšci a střelec navíc) „vlezl“ do matové pasti Bujnoškovi (ELO 1828) a celkově se tak musel spokojit s 11. místem.

I toto je však velký úspěch, byť si přímý postup na MČR 2009 nevybojoval a bude muset v posledním říjnovém týdnu uspět na Mistrovství Čech a obsadit nejhůře 7. místo zajišťující postup.

Celému mistrovství pak vévodil mistr republiky juniorů kandidát mistra a český reprezentant Vojta Plát, který v turnaji ztratil pouhý bod za dvě remízy.

Pořadí: 1. Vojtěch Plát (Klatovy) 8 bodů - postoupil na MS ve Vietnamu, 2. Václav Růžička (Kladno) 6,5 bodu - postoupil na ME v Turecku, 3. Luděk Volčík (Boršice) 6 bodů.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )