Dolnopoustevenský posel

Krátce

Autor: rd
  • Odborový svaz státních organizací uskutečnil v souladu se Zákoníkem práce kontrolu MěÚ v Dolní Poustevně. Po skončení kontroly konstatovali jeho zástupci, že nezjistili žádné závady.
  • Dolnopoustevenská samospráva jedná s Ministerstvem vnitra ČR o možnostech bezúplatného převodu domu č. p. 114 do svého vlastnictví. Objekt by po nutných úpravách využila především pro volnočasové aktivity dětí a mládeže.
  • Zastupitelstvo města Dolní Poustevny uvolnilo 70 tisíc korun na výměnu oken v budově dětského zdravotního střediska. Ostatní nájemníci se do výměny pustí také. V další fázi by mělo dojít i na fasádu. Současně zastupitelstvo schválilo záměr zateplit budovu mateřské školy. Za pomoci příslušného grantu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.
  • Město Dolní Poustevna už není členem Euroregionu Nisa. Vystoupilo z něj na základě rozhodnutí zastupitelstva a z důvodu velmi malé operativnosti, kterou v poslední době zmíněná instituce vykazovala.
  • Po 110 letech vyšla v češtině Vlastivěda Šluknovska. Učebnice prostřednictvím které se mladí lidé budou seznamovat s krajem ve kterém vyrůstají. Slavnostní křest knížky se uskutečnil v prostorách šluknovského zámku.
  • V úterý 20. května se v sále varnsdorfské Střelnice sešli starostové měst a obcí Šluknovského výběžku s ministrem zemědělství Petrem Gandalovičem. Hovořili s ním především o problematice zemědělství a také o aspektech života na venkově.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )