Dolnopoustevenský posel

Noc s Andersenem prožilo u nás padesát nocležníků

Autor: (jir)

Již po sedmé se naše děti zapojily do této celorepublikové akce. Nocování bylo připraveno na třech místech – v mateřské škole, školní družině a v prostorách ZŠ a PŠ Gabriely Pelechové.

Celkem si spaní užilo 44 dětí a 6 dospělých. Nejprve jsme se sešli na společné večeři, kterou pro nás připravil tatínek Vošický za asistence školkových kuchařinek, ve školce po předchozím souboji ve skládání puzzlí. Po skvělém jídle přišel na řadu poslech příběhu o štěňátku Dášence, které si jako obvykle připravil knihovník pan Sadovský. Poté se děti rozešly na svá místa nocování a hrály si, soutěžily, malovaly, četly e četly dokud neusnuly.

Trochu statistiky z mezinárodní akce: osmá společná pohádková Noc s Andersenem rozestlala dětem spacáky ve více než 664 řádně evidovaných spacích a čtecích místech střední Evropy Po přečtení a sečtení 6 800 zpráv a zpráviček byla do „nočních“ tabulek zaznamenána minimální účast 22 046 dětí a 5 027 dospělých, což sečteno a podtrženo dává 27 073 účastníků. Noc s Andersenem se nesla v duchu Karla Čapka.

Ať žije další nocování!

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )