Dolnopoustevenský posel

Krátce z Dolní Poustevny

Autor: rd
  • Městská pokladna se letos uzavře 17. prosince. Prosíme proto občany o provedení veškerých plateb do tohoto data.
  • Poslední tři pracovní dny letošního roku bude doplnopoustevenský městský úřad uzavřen.
  • Správa železniční dopravní cesty nabízí k odprodeji budovu nádraží a přilehlých pozemků. A to i přesto, že se počítá se znovuobnovením železničního přejezdu. Pro jeho provoz není podle SŽDC tak velký objekt zapotřebí. Pro město má budova zcela jistě historický význam. S majitelem hledá řešení budoucího využití. Největším problémem je dlouhodobě neřešený stav budovy.
  • Dolní Poustevna se stala jedním z třiapadesáti členů tzv. Destinačního fondu. Ten by měl do naší oblasti přilákat v budoucnu více turistů. Spolupráce fondu a města začíná již pomalu nabývat konkrétní podoby. První vlaštovkou bude leták o Dolní Poustevně, který bude distribuován do nejrůznějších informačních center a podobných zařízení. O jeho výrobu se postará fond. Poustevna na jeho činnost přispěla částkou 6000 korun. Prozatím jde zhruba o poloviční finanční účast.
  • Do nových prvků vánoční výzdoby letos poustevenská radnice investovala třicet tisíc korun.
  • Dne 1. ledna 2009 v 0.30 hodin zveme občany na ohňostroj ke kostelíčku spojený s oslavou Nového roku.
  • Z Dolní Poustevny až do Děčína jsou nyní vedeny přímé vlakové linky, a to bez nutnosti nepříjemného přestupování v Rumburku. Tuto změnu jistě ocení mnozí cestující, kteří se tak do toho města vzdáleného pouhých 40 km od Rumburku dostávali vlakem skoro tři hodiny. Nyní se cestování zkrátilo o polovinu. Na trase jezdí modernizované vlaky Regionova. Mají dokonce svá jména: vlak číslo 016 je Honzík, 017 Helena a 047 David.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )