Dolnopoustevenský posel

Prvním mužem Sebnitz je opět Mike Ruckh

Autor: (böh)

V prvním červnovém týdnu vás v sousedních německých městech upoutávaly plakáty s různými portréty a volebními slogany. Ano, dne 8. 6. probíhaly v Sasku komunální volby starostů a poslanců „Kreistagu“ – regionálního sněmu.

Volba do Kreistagu byla předčasná, jelikož došlo k další správní reformě a jejím důsledkem ke sloučení regionů – Pirna a Dippoldiswalde do velkého regionu Sächsische Schweiz – Osterzgebirge (Saské Švýcarsko – Východní Krušné hory). Jedná se o region s 217 323 oprávněnými voliči. Sídlem správy se stane nově rekonstruovaný zámek v Pirně.

Volební účast byla 49,3 % a strany získaly následující procenta hlasů: CDU 43,9 %, Die Linke (levicová strana) 18,3 %, Freie Wähler (nezávislí) 11,4 %, FDP 7,9 %, NPD (nacionální demokraté) 7,5 %, SPD 7,4 % a Grüne 3,6 %. Velmi znepokojujícím signálem pro všechny demokratické strany – a také pro nás, české sousedy, je čtyřnásobné zvýšení přívrženců strany NPD v rámci celého Saska (jejíž plakáty s hesly - např. Zabezpečit hranice, zastavit kriminalitu... atd.) jste mohli vidět nejčastěji. Zemským radou byl opětovně zvolen Michael Geisler (CDU).

Na post starosty města Sebnitz kandidoval dosavadní starosta Mike Ruckh (CDU) a Rainer Böhme (Die Linke). Při volební účasti pouze 53,4 % byl zvolen staronový starosta Mike Ruckh, který byl stejně tak jako Rainer Böhme (plus jeden zástupce SPD a jeden zástupce NPD) zvolen za město Sebnitz jako poslanec do regionálního sněmu.

Pro zajímavost – v Sebnitz žije přibližně 8 900 obyvatel (pro porovnání – v roce 1990 žilo ve městě ještě 11 705 obyvatel lidí).

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )