Dolnopoustevenský posel

Liška: Vidíte tam barevnější svět

Autor: rd

Online deník Aktuálně.cz přinesl v pátek 27. června rozhovor s ministrem školství Ondřejem Liškou pod názvem Ministr školství: Dobrou školu poznáte za pár vteřin.

V obsáhlém rozhovoru se věnoval především problematice reformy základních a středních škol, financování resortu, platům učitelů, státním maturitám a také přílivu evropských financí do českého školství. Na otázku redakce deníku Aktuálně.cz, dává-li některou školu ostatním za vzor ministr Liška odpověděl. Citujeme:

„Za příklad dávám praktickou školu Gabriely Pelechové v Dolní Poustevně ve Šluknovském výběžku. To je mimořádná škola, která stojí paradoxně z velké části na pedagozích, kteří nemají magisterské vzdělání. Úplně tam převrací zaběhnutou logiku. Jsou tam děti se středním a lehkým mentálním postižením, s tělesným postižením, jsou tam Romové, děti s dysfunkcemi, pak je tam několik žáků, kteří jsou jakoby normální. Mezi tyto děti, které mají tak různé vzdělávací potřeby, naopak integrují ty normální. Vidíte tam barevnější svět.“ 

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )