Dolnopoustevenský posel

Aktuality a zprávy z Dolní Poustevny

Autor: rd

Přání dětí je nám rozkazem

O peníze z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR Přání dětí je nám rozkazem usilovala i dolnopoustevenská samospráva a nakonec uspěla. Získala 194 tisíc korun na vybavení zahrady mateřské školy. Zahrada se tak už za nějaký čas bude moci pochlubit obdobným vybavením, jaké mají k dispozici žáci prvního stupně základní školy. A z tohoto soudku ještě jedna zpráva: zastupitelstvo uvolnilo 100 tisíc korun na výstavbu dětského koutku v městském parku. Děti se ho dočkají už v dohledné době

Větrný park na Vísce prozatím nebude

Zastupitelstvo pozastavilo proces rozhodování o výstavbě větrného parku na Nové Vísce. V průběhu jeho jednání neprošel ani návrh na vyhlášení místního referenda k této otázce. Kdy se zastupitelé k problematice větrné energie vrátí, není v tuto chvíli jasné.

Koeficinet nájemného číslo 2

Nájemné za užívání městských bytů bude od roku 2009 vypočítáváno podle koeficientu 2. Do konce letošního roku je vypočítáváno podle koeficientu 1. Zastupitelé tak zdaleka nevyužili možností příslušného zákona, který jim umožňoval zvýšit koeficient až na stupeň 5. Uvedené jednostupňové navýšení přinese do městské pokladny o 400 tisíc korun více. Ty chce radnice veřejnosti vrátit prostřednictvím investic do veřejných prostor.

Mgr. Olga Diessnerová ředitelkou školy

Nabídky celkem čtyř uchazečů o post ředitele dolnopoustevenské základní školy posuzovala nedávno konkurzní komise. Na základě jejího verdiktu se nakonec novou ředitelkou školy stala Mgr. Olga Diessnerová. Informace, že se uvedeného konkurzu zúčastnil i ředitel ZŠ a PŠ G. Pelechové Mgr. Miroslav Marek se nezakládají na pravdě.

Město Dolní Poustevna delegovalo do školské rady ZŠ a MŠ v Dolní Poustevně Renatu Holcovou, Jitku Nedvědovou a Janu Lebedovou. Radu ještě doplní zástupci rodičů a školy.

Budeme jezdit do nemocnice v Sebnitz?

Starosta Dolní Poustevny Miroslav Jemelka a jeho znovuzvolený sebnitzský kolega Mike Ruckhe se chtějí setkat se zástupci zdravotních pojišťoven a projednat s nimi podmínky, za kterých by se mohli pacienti z ČR vydávat za lékařským ošetřením do nemocnice v Sebnitz. Výsledek jednání nelze samozřejmě předjímat, v každém případě vás o něm ale budeme informovat.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )