Dolnopoustevenský posel

Třikrát ze školního sportování

Autor: rd

Němčináři prožili den plný sportu v Sebnitz

Děti třetí a páté třídy, které se učí německy, přijaly pozvání na sportovní den na lesním stadionu v Sebnitz. Žáci soutěžili ve skoku dalekém, sprintu, hodu kriketovým míčkem, běhu lesem, štafetě a vytrvalostním běhu.

Součástí sportovního dne, který byl koncipován jako hry a soutěže mající posílit tělesnou zdatnost a výdrž dětí, byla i kopaná, míčové hry, badminton a jiné hry. Děti, maminky i učitelé ze školy Rosenstroße připravili pro malé sportovce občerstvení a medaile.

Bramborová medaile ve Šluknovské lize

Skončil šestnáctý ročník Šluknovské ligy základních škol. Připomeňme, že v rámci tohoto sportovního seriálu soutěží žákovské týmy v kopané, přehazované, košíkové, florbalu, vybíjené a v atletice. Žáci a žákyně ZŠ v Dolní Poustevně postupně získali dvě třetí místa v kopané, dvě čtvrtá místa v přehazované, třetí a čtvrté místo v košíkové, čtvrté a páté místo ve florbale, druhé a čtvrté místo ve vybíjené a čtvrté a páté místo v atletice. Celkově z toho bylo čtvrté místo a bramborová medaile. Ligu vyhrála ZŠ Mikulášovice.

Dolnopoustevenský florbal: 3:1 pro týmy ZŠ

Celkem pět florbalových utkání sehrály v průběhu letošního školního roku týmy ZŠ Dolní Poustevna a ZŠ a PŠ Gabriely Pelechové. Tři z nich vyhráli borci Pavla Kramera, jeden svěřenci Václava Fišera a Jaromíra Kulhánka. Nerozhodně se celky rozešly v jednom jediném případě.

Výsledky: ZŠ Dolní Poustevna - ZŠ a PŠ G. Pelechové 20:9, 13:14, 26:9, 12:12 a 22:16.